Üniversite Burs Başvurusu

Çağdaş Yaşamı Desteklemı Derneği 2012- 2013 Burs Başvuruları Eyül Ayında Başlıyor.
Derneğin web sitesinden edindiğimiz bilgiye göre, burslar her yıl eylül ayında veriliyor. Burs başvurusunda bulunacak öğrenciler, http://www.cydd.org.tr adresinden gerekli bilgileri alabilirler. Atatürk ilke ve devrimleri ile gerçekleşmiş olan hakların korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve çağdaş eğitim yolu ile çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşılması amacı ile eğitim ağırlıklı çalışmalar yapan bir sivil toplum kuruluşu olan Çağdaş Yaşamı Desteklemı Derneği, kuruluşundan bu yana eğitime destek olmak amacıyla 130 yurt, okul, anaokulu yaptırdı. 1991 yılından bugüne kadar 117.147 ilköğretim, lise ve üniversite öğrencisine burs veren Çağdaş Yaşamı Destekleme Dernegi; eğitimde fırsat eşitliği sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla, 1991 yılından bugüne kadar ilköğretim ve lisede 54.650 kız öğrenciye ve 62.497 üniversite öğrencisine bireysel ve kurumsal bağışçıların katkısıyla burs vermiş.2012 – 2013 eğitim öğretim yılında da burs vermeye eylül ayında başlayacak olan Çağdaş Yaşamı Desteklemı Derneği; Eğitime destek amacıyla kuruluşundan  bu yana 36 yurt, 1 üniversite eğitim birimi, 1 lise, 24 ilköğretim okulu, 30 köy okulu ve öğretmen lojmanı, 5 anaokulu, 751 anasınıfı donanımı, 555 oyun parkı yaptı. Yine derneğin web sitesinden açıklanan verilere göre;  dernek halen, 6 eğitim ve kültür merkezimizde kadınlara, gençlere, çocuklara yönelik eğitim çalışmaları yürütüyor.

Çağdaş Yaşamı Desteklemı Derneği, eğitimin yaşam boyu sürmesi gerektiğinden hareket ederek, 6 eğitim ve kültür merkezinde kadınlara, gençlere ve çocuklara yönelik eğitim çalışmaları sürdürürmekte.

Çağdaş Yaşamı Desteklemı Derneği kuruluşundan bu yana toplam 1726 okul, yurt, YİBO’ ya eğitim malzemesi desteği vermiş. Yine aynı dönemde dernek,  1198 okul ve çeşitli kuruluşa 319.288 adet kitap göndermiş.  20 okulda tam donanımlı kütüphane oluşturup, 409 köy okulunun çeşitli gereksinimlerini karşılamış.  119 YİBO’ ya ise dernek tarafından iyileştirme ve malzeme desteği verilmiş.

2012 – 2013 ders yılı için; Üniversite Burs Başvurusu yapacakların Çağdaş Yaşamı Desteklemı Derneği web sitesini takip etmelerinde yarar var.

Çağdaş Yaşamı Desteklemı Derneği 2012- 2013 Burs Başvuruları Eyül Ayında Başlıyor. Haberi:
Çağdaş Yaşamı Desteklemı Derneği ve   Burs Başvuruları ile ilgili sitemizin her hangi bir ilişkisi olmayıp bu yazı,  yeni eğitim yılında yüksek öğrenime başlayacak ve burs başvurusu yapacaklara yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.

Burs Başvurusu duyuruları sitemize ulaştıkça aktarılacaktır.

Sizin İçin Seçtiklerimiz