Sinirlilik, Yorgunluk ve Krom Eksikliği

Krom Eksikliği Sinirli, Huysuz ve Yorgunluk Yapıcı Etkilere Sahip
Son günlerin en çok konuşulan sağlık konularının başında kolesterol gelmektedir. Uzmanlar kolestrol düşürücü diyet uygulamalarının tıpkı ilaç kullanımı gibi etki yapabileceğini ve bunun da çeşitli yan etkilere neden olacağını belirtiyorlar. Uzman denetimi ve yeterli gözlemle birlikte uygulanmadığında makul oranda bulunması gereken kolestrolün çeşitli sorunlara neden olacağı da bir gerçek. Bu diyetlerin neden olduğu sorunlardan biri de krom eksikliği.
Krom eksikliği kendisini, kilo kaybı, şeker hastalığı, şeker hastalığı, huzursuzluk, periferik sinir hastalığı ve yorgunluk olarak hissetttiriyor. Yeni başlayan konsantrasyon bozukluğu ve sinirliliğin neden krom eksikliği olabilir.

Uzmanların belirttiğine göre krom, damar sertliğine karşı koruyucu özelliğe sahio. Krom eksikliği kilo kaybına, periferik sinir hastalığına ve şeker hastalığı gibi sorunlara yolaçıyor.

Krom, kolesterol ve trigliserit gibi kan yağlarında düşme ve şeker toleransında düzelmeye yardım eder. Şeker hastalarında ise insülin ihtiyacı azalmaktadır.

Uzmanlar, ani kilo kaybı, sinir uçları tahrişi ve kan şekeri düşüklüğü olan hastalara kromu öneriyorlar. Sporcuların kas kütlesinin geliştirilmesinde de kromun yararlı olduğu belirtiliyor.

Doğal Krom Kaynakları
Başta işlenmemiş pirinç olmak üzere et, peynir ve hububatlarla, dana karaciğeri ve bal önemli krom sağlayıcı gıdalar olarak gösterilmekte.

Kromun Zararları
Uzmanlar, diyabeti olan kimselerin krom kullanımını doktor kontrolünde yapması gerektiğini belirtiyorlar.

Sizin İçin Seçtiklerimiz