SBS 2013 Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Başka bir değişiklik olmadığı halde bu yıl son kez yapılacak Seviye Belirleme Sınavı (SBS) başvuru takvimi belirlendi.  Milli Eğitim Bakanlığı 2013-SBS Başvuru Kılavuzu’nu yayımladı. Yayımlanan klavuzda belirtildiğine göre, başvurular 4-22 Mart tarihlerinde yapılacak.  2013-SBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise sınava girecek en az 10 (on) öğrenci olmak kaydıyla; Lefkoşa, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek’te Türkiye saatiyle 10.00’da başlayacak ve merkezi sistemle, aynı anda yapılacaktır.
2013-SBS ve PYBS ile ilgili tüm iş ve işlemler e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Öğrencinin herhangi bir sorun ya da zorlukla karşılaşmaması için e-Okul sisteminde kayıtlı ve bilgilerinin güncel olması gerekmektedir.
Öğrenciler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden başvuru bilgilerini takip edebileceklerdir.
Öğrenciler başvuru döneminde 2013-Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi, 2013-SBS Başvuru Kılavuzuna http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabileceklerdir.
Polis Kolejine başvuru yapmak isteyen öğrenciler, başvuru işlemlerini İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün www.egm.gov.tr internet adresinden takip edeceklerdir.

SBS Başvuru Klavuzu 2013
SBS ile ilgili Tüm sorular

Sizin İçin Seçtiklerimiz