Rusya’ya 6 milyon işçi aranıyor!

Milliyet Gazetesi kaynaklı habere göre Rusya 6 milyon işçi arıyor. Gazeteye göre Rusya Çalışma Bakanlığı, işçi arama ilanlarının verilerini açıkladı. Bu verilere göre, Rusya’da şirketler tarafından verilen 7.5 milyon personel arama ilanının yüzde 80’ine yakınını işçi arama ilanları oluşturdu. Rusya Çalışma Bakanı Maksim Topil, “Rusya’da geçen yıl istihdam dairelerine 330 bin işveren başvurdu. İhtiyaç duyulan çalışanların yüzde 77’si işçi” açıklamasını yaptı.

Rusya’da İhtiyaç duyulan Sektörler
Habere göre, başta inşaat olmak üzere imalat üretimi, ticaret, tadilat ve eğitim sektörlerinde işçilere ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Bakan, verilen personel arama ilanlarının yüzde 25’inde teklif edilen maaşın asgari ücretin altınaa olduğunu sözlerine ekledi. Rusya’da en yüksek maaşı alanların başında petrol-doğalgaz, reklam ve sivil havacılık sektöründe çalışanlar geliyor.

Gazeteinin haberinde Rusya’da çalışma ücretleri ve nitelikleri hakkında daha fazla bilgi verilmemiş. Bununla birlikte kısaca en çok kazananların, top managerlar ve kamu kuruluşlarının üst düzey yöneticileri olduğu belirtilmiş.

Rusya’da iş bulma ve işçilik şartları ile ilgili gerçek bilgiyi ve yardımı Türkiye İş Kurumu’ndan edinebilirsiniz. Kurumun web adresi: http://www.iskur.gov.tr/

Sizin İçin Seçtiklerimiz