RESİMLERİ TOPLU OLARAK KÜÇÜLTME

Bazen resim dosyalarının boyutu çözünürlük nedeniyle fazla olabilir. Bu büyük dosyaları e-posta ile göndermek hele de toplu olarak göndermek çok zor bir iştir. Bu durumda resimleri küçültmekten başka çare olmayabilir. Çok sayıdaki resmi teker teker küçültmek yerine bu işi toplu olarak yapan programları kullanmak gerekir. Hatta profosyonel resim işleme programı olan Adobe Photoshop böyle bir özellik barındırımkatadır.  Sizler için ücretsiz iki programı inceledik. Bunlardan ilki, Resim Küçült adlı program ve ücretsiz.   Resimlerin bulunduğu Kaynak klasör yanındaki “aç” düğmesi ile seçildikten sonra  Hedef klasör yanındaki “aç” düğmesi ile seçilir. Hedef klasör yazılabilir bir dizin olmalıdır.  “Çalıştır” düğmesine tıklanır ve resimler hedef klasörde hazır olur. Bununla birlikte Vista yüklü bilgisyarımızda başarısız oldu.
Program ücretsizdir – Resim Küçült download

İkinci program da Bizim asıl önerdiğimiz AdionSoft Fast Image Resizer adlı programdır. Programın dezavavantaj gibi gözüken yanı türkçe olmaması. Buna karşın kullanım kolaylığı ve işlem hızı çok iyi. Programı çalıştırdığınızda küçük bir pencere karşınıza çıkıyor. Bütün yapmanız gerekn iş Drop files Here yazan yere resimlerinizin bulunduğu kalsörü sürükleyip bırakmak. İşlem hemen başlıyor ve done mesajı ile birlikte resimleriniz, başlangıçta options menüsünden ayarladığınız fix yazan yerdeki hedef klasöre yeni boyutlu resimleriniz hazırlanmış oluyor. Programda küçültme boyutunu da liste kutusundan seçmeniz mümkün. AdionSoft Fast Image Resizeradlı program ücretsiz. DOWNLOAD Program Windows 2000, Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 yüklü bilgisayarlarda çalışmakta. İlk programın aksine hız ve resim kalitesi açısından kesinlikle öneriyoruz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

3 Yorum

  1. Resimleri toplu küçültme proramını arıyordum. ikinci program gerçekten çok kullanışlı ve resimlerin hızlı bir şekilde boyutunu küçültmete.

  2. Resimleri toplu olarak Photoshop ile de küçültebiliriz. Burada anlatılanlarda güzel tabi.

Comments are closed.