Proje ve Performans Ödevleri

Proje ve performans ödevleri, yerinde ve zamanında verildiği ve hazırlandığı zaman çok yararlıdır. 2012 -2013 ders yılı Proje ve Performans Ödevleri de yavaş yavaş hazırlanmaya başladı. 2013 Araştırma Ödevleri, fen bilgisi proje ödevleri, hazır performans ödevleri, hazır proje ödevleri, 2013 proje ödevleri, sosyal bilgiler araştırma ödevleri adı altında hazırlanan metinlere hemen tüm sitelerde rastlamak mümkün.  Bu gün ,internet dünsaysında türkçe dahil olmak üzere, hazır olarak sunulmuş, ödev ve paylaşımlar kolayca bulunmaktadır. Bu dökümanların iyi niyetle ve paylaşım amaçlı olarak hazırlandığından çoğunlukla kuşkumuz yoktur. Bilinmesi gereken bir unsur var ki bu da az oranda da olsa hazır dökümanlar içerisine eklenmeiş zararlı içerikler ya da eksik yanlış bilgilerdir. Örneğin gitarın tarihçesi adlı bir ödevde bağlamanın tarihçesi, hayvan sevgisi konulu bir hazır ödevde de araya serpilmiş dizi anlatımı ya da bir haberleşme isteği olabilir. Bunun kaynağı ve nedeni ne olursa olsun, proje ve araştırma kavramlarının tanım ve amaçlarına uygun davranmakla sorunları çözmüş olabiliriz.

Eğitimcilerimizin bu ödevleri vermeden önce her defasında  internet kaynaklarını araştırma teknikleri hakkında bilgiler vermesi gereklidir. Öğrencilerimiz, tek bir internet sitesinden alınmış ve çoğaltılmış hazır dökümanlar yerine derlenmiş akıda kalan içeriklerden ve öğrencinin anladığı ölçüde hazırlanmış proje ve araştırma ödevleri yeğlenmelidir. Bu araştırmaların anlatımları öğrencilerden mutlaka istenmelidir. Öğretmen arkadaşlarımız öğrenci tarafından verilen yazılı kaynakları titizlikle mutlaka okumalıdır.

Beyaz Eğitim olarak, biz de hazır ödev ve araştırma metinleri ile tez özetlerini paylaşıyoruz ancak bize de bu kaynaklar üyelerimizden, eğitimci arkadaşlarımızdan geliyor. Bu kaynakalr içerisinde gözden kaçan olumsuzluklar olabilir. Bu nedenle mutlaka bu yazılar ve hazır ödevler sonuna kadar okunmalıdır. Direk olarak copy- paste (kopyala-yapıştır) kolaycılığından mutlaka kaçınılmalıdır.

BEYAZ

2013 Araştırma Ödevleri, fen bilgisi proje ödevleri, hazır performans ödevleri, hazır proje ödevleri, 2013 proje ödevleri, sosyal bilgiler araştırma ödevleri

Sizin İçin Seçtiklerimiz