PC OYUNLARI SOKAKTAN UZAKLAŞTIRIYOR

SOSYAL GELİŞİM AÇISINDAN OYUN
Özellikle gelişim ve ergenlik çağlarında çocukların bilgisayar başında geçirdikleri zamanın kontrol edilmesi gerekiyor. İnsanların duygusal tepkilerinin coşkulu ve sert grafikler izlediği yaş dönemlerinde enerjilerinin doğru yöne kanalize etmelerine yardımcı olmak gereklidir. Aksi durumlarda çocuklar içe dönük bir etkinlik olan sanal oyunların etkisiyle sosyal yaşantısından bazı doğal süreçleri eksiltmiş olur. Çocuklarımıza hem sosyal yönden hem de zihinsel yönden ruhsal doygunluk yaşatmak için destek olmalıyız.

Günümüzde bilgisyar oyunlarına internet kanalıyla ulaşmak çok kolaydır. Sayısız ve çok gelişmiş grafiklere sahip PC oyunları bulunmakta ve cazibe sunmaktadır.

Bu oyunlar sadece pc ile iletişim halinde iken değil günlük sosyal ilişkilerde de bazen temel konuşmalar şekline dönüşmektedir. Bununla kalınmayıp GTA benzeri kimi PC oyunları her yaşta oynanmaktadır.  GTA ve benzeri oyunlarda temel izlek şiddettir. Bunun sakıncalarını düşünmek için eğitimci olmaya gerek yoktur.

Anne babaların, çocukların oynadıkları oyunları denetlemeleri gerekmektedir. Bununla birlikte çocuğun bilgisayar başında geçirdiği zamana mutlaka sınırlama gerekmektedir.

Sizin İçin Seçtiklerimiz