Öyle Bir Geçer Zaman Ki

OSMAN’IN YETİŞKİN HALİNİ TANER BİRSEL OYNAYACAK
Öyle Bir Geçer Zaman ki  OsmanDönem dizileri tabiri, o döneme damagasını vuran toplumsal olayları anlatmak için kullanılıyor. Daha önce Hatırla Sevgili ve Çemberimde Gül Oya gibi yakın dönemin toplumsal olaylarını başarıyla anlatan dizilerden sonra Kanal D televizyonunda yayımlanmakta olan   Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dizi büyük bir ilgiyle izleniyor.

Başrollerini Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Wilma Elles, Yıldız Çağrı Atiksoy, Aras Bulut İynemli, Farah Zeynep Abdullah, Emir Berke Zincidi, Meral Çetinkaya ve Mete Horozoğlu’nun paylaştıkları ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ dizisinin sevilen karakteri küçük Osman (Emir Berke Zincidi) ise dizinin neredeyse en çok sevilen karakteri. Alınan bilgilere göre Osman’ın yetişkin halini ünlü oyuncu Taner Birsel canlandıracak.

TanerBirselOsman rolünü çok başarılı bir şekilde oynayan Emir, dizinin tutmasında önemli bir etken. Öte yandan dizinin kendi ağzından anlatılması Emir’e daha da önem katıyor. Hikayenin anlatıcısı Küçük Osman, zaman içinde 45 yaşına gelecek ve Osman’ı seslendiren Taner Birsel de diziye dahil olacak. 1967 yılında geçen dizi, 4 çocuklu Kaptan Ali’nin Hollandalı Caroline’e aşık olmasıyla birlikte eşi Cemile’den boşanması ve ailesinin dağılma hikayesini konu alıyor.

Özellikle tarihsel olayları sadece kişilere endeksleyen ve tarihi 1-2 kahramanın şekillendirdiği üzerine kurulu olarak yansıtan dizi ve filmlerden sonra toplumsal olayları ve olguları dinamik bir şekilde anlatan diziler her açıdan yararlı bir girişim olmaya devam edecektir.

Taner Birsel Kimdir?
1959 yılında Akhisar’da doğdu. 1976 –1980 yıllarında Gazetecilik ve Halkla İlişkiler okudu. 1981 – 1985 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde eğitim gördü. 1985’den beri görev yaptığı İstanbul Devlet Tiyatrosu ‘nda 30’dan fazla oyunda oynamıştır.
Rol aldığı bazı sinema filmleri :Gölgesizler, Devrim Arabaları, Tatil Kitabı, Beş Vakit, Korkuyorum Anne, İtiraf,
Çamur, O da Beni Seviyor, Şellale, Filler ve Çimen, Kaç Para Kaç, Bir Erkeğin Anatomisi, Bir Kadının Anatomisi,
Yalancı Şafak, Sır Dosyası

Sizin İçin Seçtiklerimiz

7 Yorum

  1. Tam isabet, Taner Birsel çok önemli bir oyuncu. Keşke o oynasa 🙂 Bir de o Osman var ya o Osman öyle bir zaman geçer ki yerim ben onu yerim 🙂

  2. O osman var ya o cok bilmish ve akilli cocuk ali de cok fahishe biridir ishde boyle

  3. osman cok cok iy bi oyuncu.HATTA sirin cocukdur.bunu bilin.ben onu cok seviyom.o benim idyalim

Comments are closed.