Norm Fazlası Öğretmenlerin Çilesi

Norm Fazlası Öğretmenlerin Çilesi Bitmiyor.
Bakanlığın uygulamaları ve 4 4 4 eğitim sistemindeki ısrarı sınıf öğretmenlerinin mağduriyetini her geçen gün artırıyor. 24 Kasım öğretmenler gününde bile öğretmen siteleri ve memurlar.net gibi büyük memur platformlarında hep bu konular tartışıldı. daha önce gündeme taşıdığımız, Ankara’daki  Özel eğitim Okullarında Çalışan Sınıf Öğretmenleri mağduriyeti de son noktaya geldi. Ankara İl Milli eğitim Müdürlüğü norm fazlası öğretmenlerin atanmasıyla ilgili duyuruyu yaptı. Norm fazlası öğretmenlerin atanmasıyla ilgili duyurudan sonra Bakanlığın büyük bir hatası ortaya çıktı. Bu büyük hatayla birlikte mağdur olan 100 kadar öğretmen olduğu sanılıyor.

Uzun süre özel eğitim okullarında görev yapan ve alan değişikliğinden yararlanamayan sınıf öğretmenlerinin genel eğitim programlarından uzak kalmış olması önemli bir sorun. Ayrıca özel eğitim deneyimleriyle bulundukları alana daha yararlı olacakları bir gerçek.

Beyazegitim olarak öğretmenlerimizin mağduriyetini giderecek adımların Bakanlık yetkilileri tarafından yapılacağını ve bu arkadaşlarımıza da alan değişikliği fırsatı verileceğini acilen duymak istiyoruz.

 Yazıklar Olsun! Zehir Olan Günler, haftalar!

Ankara’da 16 Yıldır özel eğitim okullarında sınıf öğretmeni olarak çalışıyorum.
Almadığım sertifika kalmadı. Özel eğitim mezunu kadar bilgim, engellilere de duygusal bağım oldu. Yaptığım işi seviyorum!

Şimdi deniyor ki sen bulunduğun okulda norm fazlasısın! Önümüzdeki hafta önüme sunulacak okullardan birine zorunlu olarak tayin istemek zorundayım. Gerekçe okulumda sınıf öğretmeni kadrosu yokmuş. İyi de ben ve benim gibi 10-15 kişiyi bu okullara atayan siz değil misiniz? MEB değil mi beni kadrolu olarak bu okullarda 16 yıldır çalıştıran?

Peki ama benim okuluma gelen 15 sınıf öğretmeni sertifikası bile olmadan alan değiştirerek görev yapması fakat bizlere kapının gösterilmesi vefa mıdır?

Mutsuzum. Gideceğim normal okul müfredatlarına uyum sağlamam zaman alacak. Oraya da ait olamayacağım.

Mutsuzum, çok sevdiğim 8 engelli öğrencimden ayrılacağım.
Bir kez daha anladım ki canım ülkemde Vefa, İstanbul’da bir semtmiş!

Biliyorum kimse sesimi duymayacak! Uğradığım haksızlığın mevzuatta yeri olmadığı için kimsenin ilgisini çekmeyecek!

Kimse bu forumda bana destek olamayacak.

Biliyorum, birazdan törene gideceğim ve süslü kelimelerle donatılmış konuşma metinleri dinleyeceğim…

Link:
http://forum.memurlar.net/konu/1703236

Sizin İçin Seçtiklerimiz