Mutfakta Hamarat Olmak

Mutfak işlerinde hızlı olabilmek için becerikli olmanın yanında bazı püf noktalarını da bilmek gerekli. Hele de zamanı iyi kullanamıyor, mutfak araç gereçlerini kullanırken dağınık davranıyorsanız işiniz daha da zor demek. Mutfakta hızlı olmak ve eskilerin deyimiyle hamarat olmak için bazı püf noktaları bilmenizde yarar var. Örneğin,  Un için böceklenme sorunu yaşamak istemiyorsanız içerisine bir adet defne yaprağı koymalısınız. Yumurta haşlarken bir türlü kurtulamadığınız çatlama problemi için yumurta haşlanırken suya bir çorba kaşığı sirke eklemeniz yeterli olacaktır. Bu ve benzeri basit önlemler hem hız hem de daha az sorun demektir. Mutfak uğraşları için yapılabilecek çok küçük önlemler hayatınızı kolaylaştıracaktır. Bunların neler olabileceğini öğrendikten sonra unutmamak için notlar şeklinde buzdolabı kapağına iliştirmeniz yeterli olacaktır.
Mutfak robotunu Temizlemek çok kolay:
İçeceğinizi robotta çektikten sonra robot haznenizi boşaltın ve içerisine su ile bulaşık deterjanı koyun. Ardından 20 saniye kadar robotunuzu çalıştırın. Tava: Eğer tavanız su, bulaşık deterjanı ve yumuşak bir bulaşık beziyle temizlenmiyorsa, birkaç yemek kaşığı tuz ve kâğıt havlu yardımıyla tavanızı ovalayın.
 Rende Temizleme işkencesine son:
Rendeyi temizlemek gerçekten zor. Bunun için hamur işlerinde kullanılan rendeyi hazırda bekletin. Rendeyi kullandıktan sonra kalıntılardan kurtulmak için bu fırçayı kullanın.
Lavabo Temizliği:
Lavobalarınızı temizlemek için bir kabın yarısına kadar su diğer yarısına da sirke koyarak karıştırın.  Elde ettiğiniz bu karışımı buzlukta dondurun. Daha sonra buzları kirli lavabo deliğine dökün.

Kolay Kahve fincanı Temizlemek:
Kahve kalıntısı kirlerinden kolayca kurtulmak mümkün. Bunun için sirke ve tuz yterli.. Bu iki ürün ile kahve fincanlarınızı ovaladığınızda kısa sürede olumlu sonuç alabilirsiniz.

Mikrodalga fırın Temizliği:
Mikrodalga fırının temizliği de kolay. Fırına bir avuç dolusu ıslak kâğıt havlu yerleştirin. 3 ya da 5 dakika boyunca fırınınızı en yüksek ayarda çalıştırın. Sonunda ıslak kâğıt havlulardan çıkan buharın kirleri yumuşattığını göreceksiniz. Soğuduğunda ise kâğıt havluları fırının içini temizlemek için kullanabilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz