Kitap Sevgisi İle İlgili Yazı

Kitapları Niçin Sevmeliyiz?
Siz bilir misiniz en gerçek sevgi koşulsuzca olan ve her zaman hazır olan sevgidir. Her ihtiyacınız olduğunda yanıbaşınızda olmalıdır gerçek sevgi dediğin. Anne sevgisi gibi gerçek ve ömür boyu.

Vazgeçilmez Bir Tutkudur, Kitap Sevgisi

Aslında öyle bir sevgi var. Yeter ki siz onu keşfedin, onu bulun. Ona bir defa alıştınız mı asla vazgeçemezssizniz. Çok seversiniz onu çok. Her gittiğiniz yere birlikte gidersiniz. Otobüste, vapurda, trende, uçakta. Tatile gidersiniz onunla, uyumadan hemen önce onunla olmak istersiniz. Yaprakları solmasın diye itinayla çevirirsiniz. Kapağı eskimesin diye cilt giydirirsiniz.  Evet tahmin ettiğiniz gibi sözünü ettiğim sevgim kitaplar için. Kitapları yeter ki sevin, onu okumaktan asla bıkmayacaksınız. Fazlası zarar olmayan nadir şeylerdendir. Çeşit çeşit, boy boy kitaplar. Kimizi insanların acılarını sevinçlerini kısaca yaşamlarını bize aktarırken kimisi de yeni bilgilere pencere olur. Kimi Kitap Sevgisikitaplardan arkadaşlığı dostluğu öğrenirken kimi kitaplardan da şiiri, türküyü şarkıyı öğreniriz.

Bize istediğimiz her şeyi öğretmeye hazır sadık dostlarımızdır kitaplar. Şimdi siz söyleyin bakalım, kitap sevgisi çok güzel değil mi?

Sevgilerimiz çok olsun.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

9 Yorum

  1. Güzel olmuş ben beğendim 🙂 ama bazı yerleri hatalı 🙁 ama iyi işime yaradı :)…

  2. Biz dünyayı insansız düşünemezsek insanı da kitapsız düşünemeyiz

Comments are closed.