Kansızlık Sorunu İçin Erik

Kansızlık Sorunu İçin ErikÜlkemizde can, santa roja, red kennen, köstendil, karagöynük, üryani gibi çeşitleri ile bolca yetişen erik, kansızlık sorunu çeken hastalar için tüketilmesi gereken besinler arasında yer alıyor. Potasyum, magnezyum, karbonhidrat, fosfor, sodyum, demir, lif ve A, B1, B2, B3, B6, C, E vitaminlerine sahip olan eriğin kan yapıcı özelliği olduğunu belirten uzmanlara göre günde 5-10 adet yenmesi faydalı sonuçlar doğuruyor. C vitamini açısından zengin olan mürdüm eriğinin yine antioksidan özelliği ön plana çıkıyor.
6-7 tane mürdüm eriği akşamdan ılık suya konmalı, sabah aç karnına yumuşamış erikler yenmeli ve suyu içilmelidir. Erik aynı zamanda komposto olarak günlük tüketilebilir.

Erik, kan yapıcılığının yanında, böbrek için faydalıdır ve idrar söktürücü özelliği vardır. Ruhsal ve bedensel olarak dinlendirici etkisi olan eriğin,
kalp ve tansiyon sorunu yaşayanlara önerildiği bilinmektedir. Yine erik bağırsak çalıştırıcı bir özelliğe sahiptir ve bu nedenle özellikle kalın bağırsak sorunu yaşayanlar, hemoroit rahatsızlığı olanlar ve kabızlık çekenlere erik tüketmeleri önerilir.

Uyarı:
Kansızlık Sorunu İçin Erik yazısının içeriği genel bilgi vericidir. Erik ilaç yerine geçmez ve tıbbi tedavinin aksatılmaması önerilir. Kansızlık sorunu için hekim desteğine başvurunuz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz