İnternet Gazeteciliğinde Dezenformasyon

Dezenformasyon Sınır Tanımıyor
Dezenformasyon, yanlış veya doğruluğu bulunmayan ve kasıtlı olarak yayılan bilgi.
Hasmı rencide etmeyi, aşağılayıp küçük düşürmeyi amaçlayan Karşı propaganda ile benzerlik taşır. Sahte belge, el yazısı, fotomontaj ve montaj filmler ile fabrikasyon istihbarat ve dedikoduların duyurulması gibi yöntemleri bulunur. Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Dezenformasyon

Son yıllarda sistemli olarak, muhalif olan herkesi kötülemeye, karalamaya çalışan bir internet dezenformasyon süreci yaşanıyor. Bu sürecin, devletin çok önmli kurumlarını hedef alacak denli yaygınlaşması ve kabul görüyormuş gibi gösterilmesi ülkemiz geleceği açısından çok düşündürücüdür. Özellikle bir kısım medyanın tahakkümü altında bulunan internet gazeteciliği, son günlerde de, Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef almaktadır. Görünen o ki karşılarında yükselen her gücü sindirecek, karalayacak bir medya ortamına sahipler.

Yurttaşların özgür iradelerini kullanmalarını engelleyen bu dezenformasyon sürecine dikkat etmelerini diliyoruz. Kimi malum gazetelerin, kirli ve sinsi yaklaşımlarını etik bulmuyoruz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

1 Yorum

  1. Stratejik boyut adlı tetikçi bir demokrat(!!!)gazetenin terbiye ve saygı kurallarını hiçe sayan bu kadar bariz tarafgir haber başlığını görünce yazınızdaki haklılığı gördüm.

    Başlık:
    Çakma Gandi’nin Yeni Skandalı

    Bu saygısız ifadeleri atmaya zorlayan ne acaba? Ey Türk Gençliği Uyuma! Bütün bu soysuzluklara, vatanı parça parça ele geçiren ve satanlara karşı dik dur! Oyum HAYIR

    Melike

Comments are closed.