GREVSİZ TOPLU SÖZLEŞME NE İŞE YARAR?

GREVLİ VE TOPLU SÖZLEŞMELİ SENDİKA HAKKI NEDEN VERİLMİYOR?
Yakında oylanacak olan Anayasa Refarandumunun kamu çalışanları açısından ne ifade ettiğini araştırdık. Buna göre çalışanlara tanınan toplu sözleşme hakkı şu anki memur haklarının çok gerisinde. Devlet memurlarına grev hakkı tanımayan bu yasa maddesini memurların onay vermesi yani Evet demesi normal koşullarda benimsenecek bir durum değildir. Yani Bir memur, hangi siyasi düşüncede olursa olsun, bu referandumda kendi demokratik gücünü reddeden, her ücret görüşmesi döneminde 10 lira verip sendika başkanlarıyla basına poz veren bir anlayışa olur vermemeli! Bu referandumda Evet istenilen maddeleri, 12 Eylülle ilişkilendirmek ne kadar yanluşsa bu anayasa paketini demokrasi yanlısı bulmak o kadar yanlıştır.

Daha şu anki yargı kararlarını uygulamayan, ben yaptım oldu, benyaparım olur türünden ortaçağ zihniyetinin bağımsız uargıyı hizaya getirme çabasının bir parçası olmamak gerekli. Elbetteki başka kendi adamlarına servis yaptıkları bir kısım medya olmak üzere, eski solcular, eski ülkücüler olarak bilinen bir takım odaklarının çıkar ilişkilerinden dolayı Evet demesini anlayışla karşılıyoruz.

Ama biz bir ksım memur; GERVSİZ TOPLU SÖZLEŞME KOMEDİSİNE KOCAMAN HAYIRRR DİYECEĞİZ!
BU ANAYASA 12 EYLÜLLE HESAPLAŞMA DEĞİLDİR.
ÖYLE OLSAYDI 12 EYLÜL ÜRÜNÜ YÖK’Ü KAPATIRLARDI. KAPATMADILAR NEDEN? ÇOK BASİT; ÇÜNKÜ YÖK BAŞINA KENDİ ADAMLARINI GETİRİDLER!

Konya’dan Bir kısım eğitimci adına
Remzi Serer

Sizin İçin Seçtiklerimiz