GENÇ KALMA TEKNİKLERİ

YAŞLANMAYI GECİKTİRİCİ BESLENME DİYETLERİ
Doğrusunu isterseniz sadece beslenmeyle bedeni ve zihni gençleştirmek mümkün değil. Stres kaynaklarından da uzak durmak gerekli. Bol yürüyüş ve olanağınız varsa yüzme sporu her açıdan sağlığımızın gerçek dostudur. Bir diğer etken ise genetik olandır fakat siz eğer beslenmenize dikkat etmez iseniz genetik avantajlar dezavantaja dönüşebilir.
GENÇLEŞME KOKTEYLLERİ:
Gençlik iksirleri ya da gençlik kokteylleri insanlığın tarih boyunca ilgisini çekmiştir. Ölümsüzlüğü arayan bir çok araştırmacı bu çabaya girmiştir. Örneğin İsveç iksiri adlı bir şurubun yaşlanmayı geciktirici etkilerinin olduğu idda edilmektedir. Yine iddaa edildiği gibi gençlik vadeden 4 kokteyl örneği sunuyoruz.
Havuç ,lahana,dereotu: 4 havucu yıkayıp soyun.İki yaprak lahanayı yıkayın.Bir avuçta dereotunu.Mikserde karıştırıp ağır ağır için.

Domates – ıspanak: 2 domatesi yıkayın.Bir avuç çiğ ıspanağı da iyice yıkayın.Hepsini mikserde karıştırın.Ağır ağır için.

Kavun –kaysı-kiraz-badem: Kabukları çıkarılmış 3 badem,çeyrek karpuzu yıkayıp kabuğunu soyun ve çekirdeklerini ayıklayın.Ayrıca 3 kaysıyla ,10 kirazı da yıkayıp çekirdeklerini çıkarın.Hepsini mikserden geçirin ağır ağır için.

Portakal –limon-badem: Üç bademin kabuklarını soyun.Bir büyük portakalla,bir limonu yıkadıktan sonra ,soyun.Hepsini mikserden geçirin.Ağır ağır için.

Sizin İçin Seçtiklerimiz