EZEL’İN TATİLİ

Mesut Yar: Ezel başka bir çağ başlattı
Posta gazetesi Tv yazarı Mesut Yar, 23 Haziran tarihli yazısında sevilen dizi Ezel için ilginç yorumlarda bulunuyor. Tamamını Gazete sayfalarında ya da www.posta.com.tr de okuyacağınız yazının bir kısmı şöyle:
Sanıyorum Türk televizyonlarında en vurucu “sezon finali” önceki akşam gerçekleşti. Ezel (atv) ardından birden fazla soru işareti bırakarak gelecek sezona randevu verdi izleyicisine… Hani bizim gibi sıradan trafik kazalarına, kalp krizlerine, uçurum sahnelerine filan aşılanmış bir izleyici için çoktan seçmeli bu final fazla şaşırtıcıydı… Dizinin önümüzdeki sezona sarkan hangi meselesine bakmalı, tam olarak kestiremiyorum. Ama şu var ki, çok hızlı başlayıp, yoldayken at değiştiren, hafif bir tökezleyip sonra yeniden ayağa dikilen çok fazla dizi yok geçmişimizde. Bu yüzden basit bir özlemin ötesine geçecek Ezel ile durumumuz… Sektörün, senarist aklının, yapımcı anlayışının dünya standartlarına geldiği bir koordinattan el salladı bize Ezel. Bundan böyle kolay ölüm yok bizim dizilere; benden söylemesi…


‘Alo bak kimlerle yürüyorum?’

Tamam dizi sektörü aldı başını gidiyor ama sokak setlerinde değişen bir şey yok. Önceki akşam o meşhur İstiklal Caddesi sahnelerinden birini daha izledik Ezel’de (atv)… Bu kez dizinin kare ası Ramiz Dayı, Ezel, Kerpeten Ali ve Tefo yan yana yürüyorlardı binlerce kişinin ortasında. Çekimin altı saat sürdüğü filan söylendi ama mesele o değildi… Çünkü mahşerin dört atlısının arkasındaki binlerin elindeki fotoğraf makinesi, cep telefonu ve hatta el kamerası girdi dizinin kadrajına… Bizim memlekette dizilerin içinde yaşayan büyük bir kalabalık var. Eh ortalarına almışlar ağabeylerini, bırakırlar mı bir İstiklal hatırası çekmeden?..

Sizin İçin Seçtiklerimiz