Erkeklerde Meme Büyümesi

Erkeklerde Meme büyümesi sorunu yani tıbbi adıyla jinekomasti ciddi şikayet konusu. Meme büyümesinden muzdarip bir çok erkek bulunmakta. Erkekte meme büyümesi jinekomasti, son olarak şarkıcı Murat Boz’un Bodrumda çekilen fotograflarıyla gündeme gelmişti. Twitter ve Facebook gibi sosyal medyada ve magazin yayınlarında, Murat Boz’la ince ince alay edilse de de meme büyümesi sorunu birçok erkeği yakından ilgilendiriyor. Erkekler çok fazla dile getirmiyorlar ancak jinekomasti ülkemizde önemli bir sorun. Beyazegitim.com’a da sağlık sorunları bölümüne; erkeklerde meme büyümseinin tedavisi var mıdır? Meme büyümesi devam eder mi? Meme büyümesindan kalıcı olarak kurtulmak mümkün müdür gibi sorular daha sık gelmeye başladı. Kimisi, Murat Boz haberlerinden sonra rahatlamış görülse de sorundan hemen kurtulmak istiyor. Erkeklerde Meme büyümesi sorunu dar giyeceklerde özellikle tişört giyerken ve denize girerken rahatsızlık veriyor. Jinekomasti sorunu yaşayan erkekler, yaz aylarında psikolojik problem yaşayabiliyor. Havuza ve denize girmiyor, çok sevdiği gömleği ya da tişörtü giyemeyor.

Erkeklerde Meme büyümesi Neden Oluyor?
Sorunun birinci ndenei olarak vücut geliştirme için kullanılan bazı ilaçlar gösteriliyor. Vücut geliştirme için ilaçların kullanırken bu etki gözönünde bulundurulması gerekiyor. Erkeklerde meme büyümesi yani inekomasti sorunundan kurtulmak için vücut geliştirmekte kullanılan bazı ilaçlardan uzak durmak gerekir. Bu önlemlerin yanında beslenmeye dikkat etmek, düzenli spor yapmak gerekli.
Bir diğer etken de bazı kronik hastalıkların tedavisi için kullanılan ilaçlar. Bu ilaçlarda erkeklerde meme büyümesine neden oluyor. Bir diğer neden de hormonal bozukluklar.

Erkeklerde Meme büyümesi Ameliyatı
Bir çok erkeğin ciddi sorunu olan , psikolojisini etkileyen bu sorundan tamamen kurtulmak mümkün. Meme büyümesinden kurtulmak için basit bir operasyon gerekli. Jjinekomasti operasyonu hastanede kalma gerektirmiyor.  Hasta, ameliyattan sonra birkaç saat içinde  eve dönebilmekte.

Jinekomasti operasyonu Nasıl yapılıyor?
Jinekomasti operasyonunda iki farklı yol var. Birincisi liposuction yöntemiyle (yağ alma). Bu yöntemde  Jinekomasti ameliyatı en fazla yarım saat sürer.  Bu operasyon, hastanede kalmayı gerektirmez, operasyondan birkaç saat sonra da hasta eve gidilebilir; ertesi gün normal iş yaşantısına dönülebilir.  Operasyondan sonra eyrıca eskiye dönüş olmaz, yani Jinekomasti operasyonu sonuçları kalıcıdır.

Meme Dokusunun Cerrahi Olarak Çıkarılması
Eğer meme dokusunda belirgin olarak büyüme var ise liposuction tek başına yeterli olmayabilir. O zaman meme dokusunun cerrahi bir müdahale ile çıkarılması gerekir.  Bu durumda, meme başının çevresindeki siyahlıktan girilerek operasyon gerçekleştirilir.  Bu işlem sadece operasyonu süresini biraz daha uzatır diğer iyileşme süreçleri hemen hemen aynı zamanlarda gerçekleşir.

Sizin İçin Seçtiklerimiz