Enerji Tasarrufu Haftası Hakkında Kısa Yazı

enerji kaynakları nelerdir

http://www.destekegitimi.com/enerji-tasarrufu-haftasi-hakkinda-kisa-bir-yaziEnerji Tasarrufu Haftası Güncel yazı:
Enerji, bütün canlıların ortak özelliklerinden olan hareketi sağlayan unsur olarak hayati öneme sahiptir. Buna karşı dünyamızdaki enerji kaynakları sonsuz değildir. Su, akaryakıt, elektrik başta olmak üzere doğal enerji kaynaklarının dikkatsizce kullanımını sağlamak, gereksiz enerji israfına karşı toplumsal duyarlılığı artırmak için bu hafta boyunca etkinlikler düzenlenmektedir. Her sene 11- 18 Ocak tarihleri arasında Enerji Tasarrufu Haftası kutlanır ve basın yayın organlarıyla, etkinliklerin amaçlarının geniş kitlelere ulaştırılması hedeflenir.
Enerji Tasarrufu Haftası Hakkında oldukça özlü bir anlatımın tercih edildiği, enerjinin önemi ve tüm enerji kaynaklarının idareli kullanımının anlatıldığı bir yazı. Mutlaka okumanızı öneriyoruz. Özellike Enerji Tasarrufu Haftası hazırlığı yapan öğretmen ve öğrencilere faydalı olacağını umduğumuz yazıda Enerji Tasarrufu ile ilgili kısa ve özlü sözlere, şiirlere de yer verilmiş.
Yazıyı okumak için tıklayınız.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

3 Yorum

  1. Enerji Tasarrufu demek gelecek kuşaklara biraz daha yaşamsal konfor aktarmak demek. Enerji sadece içinde bulunduğumuz dönemi değil geleceği de ilgilendiren bir konudur. Enerji Tasarrufu Haftası etkinliklerinin okullarımızda daha etkin olarak yapılması çok önemli.

  2. Geri bildirim: ENERJİ TASARRUFU ÖNEMLİ BİR KONUDUR | Beyaz Eğitim

Comments are closed.