Eğitim-Bir-Sen Yetkiyi Bırakmadı

Memur Sendikalarına üye olanların sayısı resmi olarak açıklandı.10 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazetede yer alan tebliğe göre, Memur sen, hemen bütün hizmet kollarında yetkiyi aldı. 11 hizmet kolunun 10’unda yetkili sendika olan memur Sen’i, 1 hizmet kolunda yetkiyi alan KESK izledi. KESK, Kültür ve Sanat Hizmetleri kolında yetkiyi aldı. Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikaların, yetkili oldukları tüm hizmet kollarında yetkiyi kaybettmeleri dikkat çekti. Resmi Gazetede yayımlanan verilere göre Eğitim hizmet kolunda, öğretmene ek ödemeyi alma sözü verdiği halde alamayan ve öğretmenler tarafından sürekli eleştirilen Eğitim-Bir-Sen’in alması tartışmalara neden oldu. Memur forumlarında ve öğretmen bloglarında bu durum şaşkınlık ifadeleriyle yeraldı.
Bilindiği gibi son Toplu Görüşmeler öncesi Eğitim-Bir-Sen Başkanı, “öğretmene ek ödeme namus borcumuz” demiş, bunun üzerine hükümet yetkilileri de öğretmen aleyhinde beyanlarda bulunmuşlar ve ek ödeme mağduru haline gelen öğretmenlerin tepkilerine neden olmuştu.

Hiç bir ideolojik tavrı olmayan BeyazEgitim.com olarak Norm fazlası olan sınıf öğretmenlerinin durumu, atanamayan öğretmen adayları, ek derslerdeki adaletsizlikler, her atama döneminde öğretmeni rahatsız eden norm uygulamaları, sürekli konuşulan rotasyon dedikoduları, ek ödeme alamayışları ve de en önemlisi emekliliklerindeki düşük ücret nedeniyle acınacak durumda olan eğitimcilerimizin sorunlarının bir an önce çözülmesini umuyoruz. Eğitimcilerin % 24,33’ünün üye olduğu sendika olan Eğitim-Bir_sen’den beklentimiz budur.

Sizin İçin Seçtiklerimiz