Çocuklara Doğum Günü Armağanı

Hediye seçimi yapmak zordur.  Özellilkle, çocuklara doğum günü armağanı seçerken dikkatli olunmalıdır. Çocuğunun kişiliğini, zevklerini ve beklentilerini iyi bilen aileler bu konuda zorluk çekmiyor. Keza bu tip anne babalar, pahalı armağanların iyi armağan olmadığını iyi biliyorlar. Armağan seçiminde ilk dikkat edilecek şey, zor ulaşılır armağanlar olmaması. Ailenin bütçesi ve ekonomik geliri ne olursa olsun çocuğa alınacak pahalı bir araba, bir bişlgisayar ya da yeni çıkan Iphone 5 gelecekteki armağanı zorlaştıracaktır. Beklentileri çabuk karşılanana ergen veya çocuk hedef olarak daha büyük armağanları yerine konmayınca huzursuz olacak. Oysaki armağanın çocuğun veya ergenin ruhsal, bilişsel gelişimine katkı sunacak özellikte olması gerekmektedir. Unutulmamsı gereken ilk kural pahalı armağan her zaman iyi olan değildir.Anne babalar, çocuklarına doğum günü armağanı almadan önce birbirleriyle konuşmalıdır. Birinin aldığını diğeri almamalı veya aynı gruptan armağan almamaya özen göstermelidir. Birisi tablet bilgisayar aldıysa diğeri de kazak almalıdır veya annesi sevdiği bir romanı almışsa babası da sevdiği bir filmin DVD sini alabilir. Bu gruptaki armağanlar, dvd, flash bellek, orta halli bir cep telefonu, çocuğun çok istediği bir oyuncak olabilir. En iyi doğum günü armağanı çocuğun ihtiyacına ve beğenisine göre alınan armağandır. Mesele anne babanın sevdiği değil, çocuğun sevdiği armağanı bulmaktır. Yararlı ve çocuğunsevdiği armağanı bulmak ileride ona alınacak armağanları seçmek için de  yol gösterici olacaktır.
Kızıma ne alayım?
Doğum Günü Hediyesi: Çocuğunuzu iyi atnıyor ve onunla ilgiliyseniz, kızınızı sevindirecek armağanları bulmanız zor değil. Öncelikle kızınıza armağan için ayıracağınız miktarın bütçenizi zorlamayacaığına emin olun. Daha sonra armağanın kıyafet mi? kültürel ve sanatsal bir ürün mü( Bğalama, gitar, flüt vb) yoksa elektonik bir araç mı olacağına karar verin.
Oğluma ne alayım?
Erkek çocuklar sportif kıyafetlere, spor araçlarına çeşitli bilgisayar oyunlarına, akıllı cep telefonlarına veya tablet bilgisayarlara düşkün olurlar. Bu armağanları seçerken çocuğun yaşı, seçimleri ve beğenileri ön planda tutulmalıdır.

Sevgilime, ne alayım?
İnsanlar eşlerine veya sevgililerine armağan aldıklarında karşısındakilerin ekonomik durumlarını dikkate almalıdır. Çok pahalı armağanlar alırsa karşısındakini zor duruma düşürecektir. Bunund ışında eşini iyi tanıyan bir insan eşime ne alayım sorusunun yanıtını kolay bulacaktır.

www.beyazegitim.com

Sizin İçin Seçtiklerimiz

1 Yorum

Comments are closed.