Çevreye Saygı İnsana Saygıdır

ÇEVREYE SAYGI DUYMAK ŞART
Çevremiz bizim yaşam alanımızı çevreleyen herşeydir. Çevre beş duyumuzla algılayabildiğimiz bir olgudur. Bu nedenle çevre çok önemlidir. Çevremizi korumak, temiz tutmak gereklidir. Doğal çevrenin yanında bir de çevremizdeki canlılar bulunmaktadır. Bu anlamdaki çevreye karşı saygı göstermek gerkmektedir.

Çevreye saygı için en basit örnek, komşularımıza karşı saygı göstermek olacaktır. yaşadığımız evde gürültülü müzik dinlemek, bağırmak doğru davarnış değildir. Apartmanda yaşıyorsak kurallara uymalıyız. Örneğin apartmana giriş sırasında gürültüsüz hareket etmeliyiz. asansörü gereksiz yere meşgul edersek acelesi olan komşumuza haksızlık etmiş oluruz.

Yine taşıt kullanırken araç kornasını gereksiz yere kullanmak gibi çevreyi gürültüyle kirletmek, çevre saygısıyla bağdaşmaz.

Sonuç olarak çevreye saygı insana saygıdır. Çevreye saygı insanın kendisine karşı görevi ve sorumluluğudur.

Yazıyı Gönderen:
Aydın Varol
7. Sınıf Öğrencisi

Sizin İçin Seçtiklerimiz

7 Yorum

  1. Çevreye Saygı İnsana Saygıdır
    Çevre bilinci oluşturmak gerekli. Çevreyi koru, çevreye saygılı ol. Çevreci olmak insanlık görevidir.

  2. Çevreye saygı için en basit örnek, komşularımıza karşı saygı göstermek olacaktır. yaşadığımız evde gürültülü müzik dinlemek, bağırmak doğru davarnış değildir. Apartmanda yaşıyorsak kurallara uymalıyız. Örneğin apartmana giriş sırasında gürültüsüz hareket etmeliyiz. asansörü gereksiz yere meşgul edersek acelesi olan komşumuza haksızlık etmiş oluruz.

  3. Çevre hakkında söylenecek tek şey, çevreyi sevmeyen insanı sevmez.

Comments are closed.