Borçlarını Kapatan Emekli, Kredi Kartlarını Yaktı

içiBorç batağından kurtulmak, borç ödemekle mümkün. Buna en iyi örnek borçtan kurtulmanın yollarını arayan borçlulardır.  Radikal bir çözüm olarak büyük evini satıp, tüm kredi kartları borçlarını ödeyen emekli  kolay borç ödemeZiraat mühendisi, Tokat’ta kartlarını mangalda yaktı. Haber basın yayın organlarına Borçlarını Kapatan Emekli, Kredi Kartlarını Yaktı  başlığıyla yer aldı. Bundan sonra kredi kartı kullanmayacağını belirten vatandaş, yıllardır ödeme için uğraş verdiği farklı bankalara ait kredi ve kredi kartı borcunu ödemenin mutluluğunu yaşarken ilginç bir eylem yaptı. Herkesi şaşkına çeviren İlyas bey, Ramazanda gündüz vaktinde iptal ettiği kartlar ile ızgara keyfi yaptı. Borç ödeme keyfinin değişik bir göstergesi…
İlyas Beyin Izgara Keyfi
Kredi kartları borçları yüzünden hayatı zehir olan İlyas bey; bu güne kadar beni yediler ama bitiremediler çok şükür, bugün ben onların ızgarasını yaparak borçsuz bir hayata, huzurla devam edeceğim. Bugün yaptığım kutlama budur dedi. Borçlarımı tamamen sıfırlamış olmanın keyfini yaşadığını, bankaya maaş almaya gittiğinde hiçbir kesinti olmadan alacağı maaşı da rahat bir şekilde harcayacağını belirttikten sonra kredi kartlarının hepsinden kurtuluşunu ilan etti. İlyas bey de böylece borç yiğidin kamçısı değil, başının belasıdır diyenler ve kurtulanlar kervanına katıldı.
Borçlarından Nasıl Kurtuldu?
Borcu, borçla ödemeyin….

Bankaya olan borçlarını kapatmak, borçsuz bir hayat için radikal karar aldığını söyleyen İlyas bey, “Güzel bir evim vardı 4 yıldır oturuyordum. Yeni bir ev 4+1 büyük bir daireydi. Radikal bir karar aldım onu sattım, bütün kredi kartı borçlarını ödedim, borçlar bittikten sonra kalan para ile kendime yeniden küçük bir ev aldım. Zaten emekliyim karı koca yaşıyoruz başka kimse yok. Çocuklar hep evli, kendimize yetecek küçük bir daire aldım. Bayramda taşınacağım orada iki bayramı birden kutlayacağım. Rabbim bu şekilde benim gibi durumda olan herkese borçlarını ödemeyi nasip etsin.” şeklinde mutluluğunu dile getirdi.

Ekonomistlere göre kredi kartları borçlarının ödenmesi,  ek borçlanma yerine eldeki varlıkların değerlendirilmesini ile mümkün. Kredi kartları borçlarının, yeni alınacak krediyle kapatılması, yeni borç demek yeni faiz gideri ve yeni borç tuzakları demek.
Borç döngüsü doğurabilecek, borcu başka borçla kapatma çabasından uzak durmanın önemine dikkat çeken ekonomistlere göre, borç kapatmak için borçlanma mantığında en iyi ihtimalin faizi olmayan bir yapılandırma…

Yazı başlığı versiyonları:
1 Borçlarını Kapat Emekli Kartlarını Yaktı
2. Borçlarını Kapatan Emekli, Kredi Kartlarını Yaktı

Sizin İçin Seçtiklerimiz

1 Yorum

Comments are closed.