“BİZİMLE BİR GÜN GEÇİRİN!”

Milli eğitim Bakanlığına bağlı, Çağdaş eğitim Uygulama Okulu Resim Kulübünün; toplumun engellilere yönelik önyargılarını kırmak, hayatı bizimle beraber yaşayan bu insanlara daha yakın olmalarını sağlamak ve engel gruplarına karşı farkındalık yaratmak amacıyla hazırladığı “Bizimle Bir Gün Geçirin” Projesi’nin ilk konuğu, oyuncu Taner Birsel.
Projenin  amacı; tiyatro, sinema, müzik, resim, edebiyat gibi alanlarda öne çıkan ve konuya duyarlı ünlü isimlerin, okul öğrencileriyle bir derse katılması, onlarla oynaması, yemek yemesi, resim yapması, şarkı söylemesi ve benzeri faaliyetlere katılması planlanmaktadır.

Okulu Resim Kulübü öğretmenlerinden alınan bilgiye göre; ulaşılan sanatçılara “eşine az rastlanır bir başarının sahibi olarak, bu dünyada eşine az rastlanır çocuklarla bir gün geçirmeye sıcak bakar mısınız?” sorusu yöneltilmiş ve olumlu yanıt verenlerle proje hayata geçmiştir.

Alınan bilgiye göre projenin ik konuğu; başarılı oyuncu Taner Birsel olacak. “Bizimle Bir Gün Geçirir misiniz?” sorusuna içtenlikle “evet” diyen sanatçı 11 Ocak 2010 Pazartesi gününü “Çağdaş  eğitim Uygulama Okul öğrencileri ile  birlikte geçirecek”

Sizin İçin Seçtiklerimiz