Bezm-i Âlem Vakıf Üniversitesi Eğitime Başlıyor

Bezm-i Âlem Vakıf Üniversitesi’nden Laptoplu Kampanya
Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yeni kurulan Bezm-i Âlem Vakıf Üniversitesi, eğitim öğretim yılına iddialı başlıyor. Üniversite bütün öğrencilere laptop armağan ediyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün, üç tarihi vakfı birleştirerek kurduğu Bezm-i Âlem Vakıf Üniversitesi, eğitime başlıyor. Türkiye’de devlet eliyle kurulan ilk vakıf üniversitesi olan Bezm-i Âlem; tıp, eczacılık, diş hekimliği ve sağlık bilimleri bölümlerine öğrenci alacak. Öğrenciler; eski adıyla Vakıf Gureba, yeni adıyla Bezm-i Âlem Valide Sultan Hastanesi’nde uygulamalı eğitim yapma şansına sahip olacak. Öğrencilerine geniş burs imkanları sunan üniversite, ilk 20 öğrenciye tam burs verecek. Bunu takip eden öğrencilerden ilk yüzde 20’sine ise yüzde 50 eğitim öğretim bursu sağlanacak. Mezun olduğu okulun ilk on sırasına giren öğrencilere de burs imkanı tanınacak. Ayrıca bu sene üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrencilere laptop hediye edilecek.

HEDEF İLK ÜÇE GİRMEK
Rektör Prof. Dr. Adnan Yüksel, alanında en iyi öğretim üyelerini akademik kadrolarına katacaklarını söyledi. Son 5 yılda uluslararası hakemli dergilerde 5 yayın yapmış, İngilizcesi TOEFL düzeyinde en az 80 olan akademisyenleri tercih ettiklerini belirten Yüksel, hedeflerinin, Türkiye’nin en iyi 3 üniversitesi arasına girmek olduğunu söyledi. Yurtdışına giden akademisyenleri geri getirmek için çalışacaklarını da belirten Yüksel “Tersine beyin göçü ile ABD’den 22 akademisyenimiz bize başvurdu. Bu isimleri de bünyemize katarak, hedefimizde emin adımlarla ilerleyeceğiz. Türkiye’nin en kapsamlı acil servisini, yanık merkezini ve yoğun bakım ünitesini kuruyoruz” dedi.

YALE İLE İŞBİRLİĞİ
Türkiye’nin en iyi hazırlık sınıfına sahip olmak için yola çıktıklarını ve iddialı olduklarını anlatan Yüksel, “Yale Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği sonucunda, Türkiye’de vereceğimiz İngilizce hazırlık sınıfı eğitimi, Yale Üniversitesi hocaları tarafından denetlenecek. Hazırlık sınıfını en iyi dereceyle bitiren öğrencilerimizde yine Yale Üniversitesi’nin yaz okulunda eğitim hakkı kazanacaklar” diye konuştu.

Sizin İçin Seçtiklerimiz