Bel ve Boyun Fıtığında Yeni Çözüm Arayışları

Bir çok insanın ızdırabı haline gelen boyun ve bel fıtığı çeşitli tedavi olanaklarıyla çözüm aransa da ne yazık ki tümüyle kurtulmak imkansız. ağrıları azaltmak için uzmanların önerdiği egzersizleri yapmak ve düzenli olarak yüzmek yararlı olabiliyor. Bununla birlikte tıp dünyasının çalışmaları da sürüyor. Bel ve Boyun fıtığı ağrılarına, hastaneye bağımlı olmadan, evde, işyerinde, üstelik iş yaparken fizik tedaviye imkan sağlayan yöntemin varlığından sözediliyor.
Bu yöntemle, Omurları 3 boyutlu olarak birbirinden uzaklaştırarak omurlar arası mesafenin genişlemesini sağlayan ’’dikey traksiyon’’ yöntemi kısa bir süre sonra ağrıları ve fıtıktan kaynaklanan uyuşma şikayetini ortadan kaldırılıyor.

Türkiye’de kısa bir süre önce kullanılmaya başlandığı belirtilen bu yöntemin, bel ve boyun fıtığı ağrılarına hızlı ve kolay çözüm getirdiği idda ediliyor.

Cihaz, omurları birbirinden çekerek fıtığı tedavi ediyor. Fizik tedavide var olan bu tedavi yöntemi, ilk kez bir cihaz yardımı ile deneniyor.

Bir hasta cihaza 5 dakikadan fazla bağlanamıyor. Hastalara 14 ila 20 seans uygulanıyor. Hastaların ilk beş seanstan sonra şikayetlerinde azalmalar görülüyor.

Sizin İçin Seçtiklerimiz