Anne Adayları Yeterli Su Almalı

Hamilelik döneminde yeterli ve doğru beslenme çok önemli. Bu dönemde özellike yeterli su tüketimi ön plana çıkıyor. İkiz bebek bekleyen anneler ise diğer anne adaylarına göre demir, kalsiyum, omega yağ asitleri ve protein eksikliğini daha fazla yaşıyor.

İkiz Bebek Bekleyen Anneler Günde üç litre su tüketmeli!
Beslenme ve Diyet Uzmanları uyarıyor.. Anne adayları yeterli su içmeli yoksa erken doğum riskini artırmış olurlar. Uzmanlara göre özellikle ikiz bebek bekleyen anne adaylarında, yetersiz su tüketimi erken doğuma neden olabiliyor. İkiz gebeliklerin son aylararında günde üç litre su içilmesi öneriliyor. Gebeliğin son üç ayı içinde sıvı tüketimi çok önemli. Bu aylarda, ikiz gebelerde plasentadaki su oranı önemli. Gebeliğin ilk aylarında ortalama iki litre su tüketimi yeterli iken son aylarda ise bu değer ikiz gebeliklerde yeterli olmuyor.

Hamilelikte Son Üç Ay Nasıl Beslenmeli
Demir eksikliği karşısında demir içeren besinle birlikte yanında mutlaka C vitamini içeren bir besin alınmalı. Yüksek oranda cıva içermesi nedeniyle büyük balıklar yerine küçük balık tercih edilmeli. Hamileliğin son 3 ayında haftanın en az 2 günü balık tüketilmeli.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

1 Yorum

  1. Sadece hamilelikte değil her zaman bol bol su içmek gerekli. Günde 2 litreden az su içmiyorum ben. Hamilelikte beslenme ise çok önemli. Ben hamileliğimde buna çok dikkat ettim. Çok üşükür nur topu gibi bir kızım oldu ve şu an 6 yaşındaki kızım çok sağlıklı 🙂

Comments are closed.